Oktatóanyagok készítésé

Néhány hasznos eszközt szeretnék itt röviden felsorolni, és részben "bemutatni", amelyek segítségével, elég jó minőségű oktatóanyagokat készíthetünk.


 Az első program amit megemlítenék az OSD Hotkey nevezetű apró program, mely lehetővé teszi a szerkesztés közben használt billentyűk és azok kombinációjának kijelzését a képernyőn.
Ez a program is nyílt forráskódú, és nagyon egyszerű a használta. Erről az oldalról tölthetjük le közvetlenül a stabil 1.5 verziót: LETÖLTÉS

Az OSD hotkey-ez hasonló funkciót lát el az egyik script (Display Keys Status for Screencasting) is amelyet a blender 2.5x-re írtak, és mostanra be is került a véglegesített verziókba (2.6x)


Ingyenes képernyő felvevők közül a CamStudio-t kell hogy megemlítsem, használata egyszerű és a kezelő felülete sincs túl bonyolítva. Cserébe le kell mondanunk a programon belüli szerkesztés lehetőségéről! Azon feladatokat már más programmal kell megoldanunk.
Erről a linkről tölthetjük le a 2.0-ás verziót: LETÖLTÉS

Egy hasznos tipp! A Camtasia Studio videofelvételért felelős decoder csomagja (TechSmith Screen Capture Codec), szabadon letölthető és használható, amit a CamStudio is képes kezelni (miután beállítottuk alapértelmezettnek az Options>Video Options>Compressor ablakában) , így ugyanolyan jó minőségű felvételeket készíthetünk vele, mint a Camtasia Studioval. A TSCC csomag letölthető innen: LETÖLTÉS



Az Any Video Converter akkor válik igazán hasznossá számunkra, miután elkészültünk a felvételünkkel, és azt közzé szeretnénk tenni, pl: YouTube-on vagy más videó megosztón.
Az elkészült, például avi kiterjesztésű fájlunkat, egy jóval kisebb terjedelmű de minőségromlással (képbeli) alig járó mp4-formátumba konvertálhatunk.
Így lecsökkentve a feltöltési időt gyengébb internet sebesség esetén. LETÖLTÉS




A következő eszköz, igaz nem tartozik az ingyenes programok közé, de mindenképp megéri kipróbálni a Camtasia Studio-t (30 napos próba verzió)!
Nagyon jól optimalizált videó felvevő és szerkesztő program, amivel felvehetjük a képernyőn végzett tevékenységünket, akár hang kíséretében is, majd ízlés szerint vághatjuk, feliratozhatjuk, szinkronizálhatjuk, effektezhetjük stb. Mint már említettem ez a program a vásárolandóak közé tartozik (kb. 70 000 Ft). Erről a linkről tölthetjük le a próba verziót: LETÖLTÉS